únor '18
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

NástěnkaHome > Kde to žije > Fřesh Fľesh ve Zbrojovce - přehlídka nového umění

Fřesh Fľesh ve Zbrojovce - přehlídka nového umění

Sdílet na Facebooku
Unikátní přehlídka čerstvého umění zaplní Zbrojovku


Fřesh Fľesh přiváží do Brna nejlepší kousky ze současné česko-slovenské scény

(Brno) Tuto sobotu, 4. června se v areálu brněnské Zbrojovky uskuteční již dvanáctá showcase party Fřesh Fľesh. Projekt, který vytrvale vybírá to nejčerstvější umění na naší i slovenské scéně poprvé zavítá do Brna. Tentokráte dostala přehlídka téma HRANICE.

Fřesh Fľesh vznikl jako projekt na podporu mladého umění a jeho pohybu v rámci česko-slovenska. Na svých akcích nabízí umělcům možnost vystoupení před novým  publikem včetně českých a slovenských producentů a promotérů, přináší profesionální zázemí i dramaturgickou asistenci. Výsledkem je pak dynamický večer, umělecká párty s nezapomenutelnou atmosférou.

Jednodenní akce jsou rozděleny do půlhodinových prezentací, které prokládají dj's sety. Během večera se tak představí všechny umělecké obory: performativní díla, film či videoart, literatura, hudba, součástí večera je i fashion show a prostor je vždy dán i nadějnému design shopu. Showcase doplňuje vernisáž několika výtvarných umělců. "Akce je především meetingpoint, začíná tedy už den či dva dopředu, kdy přijíždějí jednotliví vystupující na zkoušky a vystavující instalují. Dochází tak k zajímavým interakcím" , říká jedna z dramaturgů projektu slovenská výtvarnice Patricia Turčanová.

Akce jsou vždy tématické, jakoliv téma je pro vystupující spíše vodítkem a berličkou. "Téma ale rámuje celé zpracování akce, visuál i scénografii, scénář a moderátory" vysvětluje Magdaléna Ševčíková z kreativního týmu Fřesh Fľesh.

V rámci nabitého večera se představí ve Zbrojovce například slovenští výtvarníci Olga Paštéková či Viliam Slaminka, české kapely To Žluté co máte na kalhotkách a Die Blaue trottel parade, vjka a intermediální autorka AKA47, slovenský elektro producent Stroon i s Vj Stix, fashion show nadějné české návrhářky Petry Ptáčkové a návštěvníci budou také moci nakoupit v design shopech PickyMe či Samodiva. Kompletní program a detailní profily všech účinkujících a vystavujících naleznete na www.freshflesh.cz nebo na www.facebook.com/freshfleshcz

Specialitkou je pak obsazení moderátorů - těmi se stali brněnskému publiku známi Divná Slečink a Kniha. Těšit se na ně můžete v průběhu celého večera, kdy zaujmou roli průvodců po jednotlivých prezentacích.

Akce začíná už v 17 hodin graffiti jam a potrvá do brzkých raních hodin. Vstupné je 120,- k zakoupení na místě.

Ne
Po
Út
St
Čt NENÁSILNÁ KOMUNIKACE
So